© 2023 by The Mountain Man. Proudly created with Wix.com

KLAUSAS

September 30, 2015

Tęsiu rubriką "Personažai". Vertėjas Klausas. Klausas mėgsta eiti su Polu, bet neina tokiais pat dideliais vienodais žingsniais. Jis eina mažais greitais žingsniukais, tarsi nuolat vytųsi. Nes Klausas yra apvalokas ir toks pagreitintas sportinis ėjimas jam į naudą - kasdien pasitikrina, ar jau galima diržo sagtį perkelt į kitą skylutę, paminėdamas, jog žmona labai džiaugsis. Dar jis rankoje nešasi didžiulę medinę lazdą, visai panašią į medžio kamieną. Todėl nieko keisto, kad eidamas gerokai suprakaituoja. Klausas labai gerai kalba vokiškai, nes yra vokietis. Dar jis truputį pramoko angliškai, žingsniuodamas su Polu ir kitu vokiečiu, kuris mokėjo abi kalbas. Kadangi kitas vokietis išvyko namo, dabar Klausui nieko nelieka, kaip tik kalbėt su mumis angliškai, ir jam tai neblogai sekasi. Taip neblogai, jog vakar jis tapo vertėju. 


Vakarienės metu šalia mūsų atsisėdo pora lenkų kalnakasių. Lenkai nespinduliavo ypatingu mentalitetu, bet buvo labai šnekūs ir labai drąsūs, vien jau todėl, kad išėjo į kelią nemokėdami nei anglų, nei ispanų kalbos, tik truputį vokiškai. Tad, sutikę vokietį, labai apsidžiaugė, kad gali su kažkuo pabendraut. Taip jau gavosi, kad aktyvusis ir gerokai vyno įkalęs lenkas atsisėdo salia Klauso ir nuolat tapšnodamas jam per petį pradėjo dėstyti savo išmintį visomis įmanomomis temomis, prasydamas Klauso mums viską išversti. Kalba buvo pakankamai primityvi, tad su Polu smagiai prunkštėm. 


Vienu metu Klausas išdavė lenkui, jog aš lietuvė. Tuomet jo veidas nušvito ir jis į mane nedvejodamas prabilo lenkiškai! Nuoširdžiai nustebo, kad nesuprantu nei žodžio, nors gyvenu Vilniuje. Iškart perspėjau Polą, jog tuoj išgirsime, kad Vilnius su trečdaliu Lietuvos priklauso Lenkijai. Taip ir buvo: jau netrukus ant stalo buvo braižomas žemėlapis. Paprašiau Klauso, kad išverstų, jog Vilnius - lietuvių.


Vargšas Klausas. Vakaras sunkus jam pasitaikė. Užtat po vakarienes griuvo į lovą galvodamas apie tai, kaip žmona juo didžiuosis - nes tapo vertėju į anglų kalbą!


P.S. Paskutinėje nuotraukoje: Klausas aiškina lenkui, kad Vilnius priklauso lietuviams.

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now