© 2023 by The Mountain Man. Proudly created with Wix.com

KITI

October 17, 2015

"Per švarūs, per greiti. O šitas kelnes mačiau paskutinėje piligrimų parduotuvėje!" - sako Polas, nužvelgdamas priekyje mūsų skubančius jaunuolius. Akivaizdu: jie - naujokai.


Tokių daug. Šeštą ryto, besiklausydami ilgai ir triukšmingai miegamajame besikuičiančių moterų, irgi identifikavom - naujos. Nes mes kuprines jau galime susidėt tyliai, tamsoje, per dvi minutes. Ir nebesikeliam taip anksti.


Iš tiesų, Kelio pabaigoje matome daug naujų žmonių. Ne tik todėl, kad Camino Frances maršrutas jau persidengė su Camino Primitivo. Daug kas pasirinko įveikti būtent šią paskutinę Kelio atkarpą, nes galbūt negalėjo pasiimti ilgesnių atostogų arba nutarė, jog visas Kelias - ne jų jėgoms.


Dar matome vis daugiau "turistų", kurie dažnai eina didesnėmis grupėmis, be kuprinių arba su ryškiai geltonom mažom suvenyrinėm kuprinytem - mat jų daiktus veža specialus transportas. Kas penkis kilometrus šių "turigrinų" laukia Camino autobusiukai, vežantys i vietas, kur juos pasitinka iš anksto padengti pietų stalai ir užsakyti patogus kambariai viešbučiuose.

Kaip ten bebūtų, energija Kelyje jau akivaizdžiai kitokia.

Šiandien, kai jau buvome įveikę puse maršruto ir sočiai papusryčiavome, atsivėrė kažkoks antras kvėpavimas. Kartu su Polu vėl įvaldėme savo mėgstamą 5.5 km/h tempą ir skridome, visus lenkdami, šypsodamiesi ir garsiai linkėdami "buen camino". Senbuviai džiaugėsi mus vėl matydami, kalbindavo, merkdavo akį, šaukdavo "ciao" ir, žinoma, atgal linkėdavo to paties. Naujokai nustebdavo, susigūždavo ir ne visad žinojo, ką atsakyt.

Mums jie - "tie kiti". Ir per šias kelias dienas kamufliuotis i piligrimus nebepavyks, kad ir kaip stengtųsi, pirkdami dideles lazdas ir puošdami kuprines nežmoniškais kiekiais kriauklių ir kitų barškučių. Turbūt vienintelis būdas dabar kam nors mus suprasti - tai nueiti. Ir bijau, kad tai galioja netgi mamoms bei antroms pusėms.

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now